Den bezpečnějšího internetu je tady

Vyznejte se v digitálním světě s novým e-bookem O2 Chytré školy

Letošní Den bezpečnějšího internetu připadá na 11. února 2020. V tento den se po celém světě důrazněji upozorńuje na on-line bezpečnost a zodpovědnějším používání on-line technologií a mobilů hlavně u dětí a mladých lidí.

O2 Chytrá škola se těmto tématům dlouhodobě věnuje. Ke Dni bezpečnějšího internetu se připojujeme vydáním nového vzdělávacího e-booku, který je určen pedagogům, dětem i jejich rodičům. Přehledně shrnuje aktuální témata on-line bezpečnosti, počítačové a mediální gramotnosti. Na jednom místě tak rodič nebo pedagog najde propracovaný, souhrnný manuál, se kterým může pracovat, ať už ve škole nebo doma.

Stáhněte si e-book Vyznejte se v digitálním světě

Pokud se chcete připojit k mezinárodnímu Dni bezpečnějšího internetu, zaregistrujte se na stránkách Safer Internet Day. V případě, že se rozhodnete uspořádat nějakou aktivitu například ve škole, informujte o ní na Instagramu, Facebooku nebo Twitteru s hashtagem #bezpecnenanetu nebo označte na Facebooku. Pokud na Twitteru přidáte i #SID2020 nebo #SaferInternetDay, aktivuje se speciální emotikon.

CZ.NIC jako národní koordinátor Dne bezpečnějšího internetu vydal několik tipů pro rodiče i učitele, jak se k tomuto dni připojit. Ze všech registrovaných škol a rodičů, o jejichž aktivitě se díky sociálním sítím dozví, vybere patnáct, kteří obdrží věcné odměny.