Dokumentární film V SÍTI bude dostupný i v upravené verzi pro školy

Dokument režiséra Víta Klusáka bude k dispozici v upravené kratší verzi pro preventivní školní projekce.

Autor foto Milan Jaroš

Tři dospělé herečky, které vypadají na 12 let, se připojí na sociální sítě, aby v přímém přenosu zažily, co se děje v online světě. V kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří si je na netu našli a napsali jim. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru nebo posílá erotické fotografie a videa. Herečky dokonce zažívají vyhrožování a vydírání.

Dokumentární film V síti bude nyní nově dostupný ve dvou verzích:

- V SÍTI (110 min) - standardní distribuční verze - nepřístupná do 15 let. Tato verze bude od mít premiéru 27. února 2020 a dále bude promítána v kinech

- V SÍTI Za školou (63 min) - speciální verze filmu vhodná pro diváky od 12 let, a to i bez doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby. Nejsilnější momenty z oficiální celovečerní verze filmu jsou doplněny o praktické rady, návody a komentáře hereček, které si zkušeností se sexuálním obtěžováním na internetu samy prošly. Tato verze dokumentu je vhodná pro preventivní školní projekce pro žáky 2. stupně základních škol. Projekce filmu V SÍTI Za školou se budou konat v kinech. Škola může také oslovit své nejbližší kino, které poptá projekci dokumentu přímo u distribuční firmy Aerofilms. Na adrese program@aerofilms.cz je možné také požádat o případnou účast člena štábu či odborníka.

Tvůrci dokumentárního filmu V SÍTI spolu s doc. Kamilem Kopeckým z projektu E-bezpečí.cz připravili metodickou podporu k filmu V SÍTI, která je určená primárně pro pedagogy. Najdete v ní rozbor hlavních témat, jednotlivých scén, návrhy aktivit a náměty k diskuzím, jež je možné ve spojitosti s filmem s dětmi ve výuce rozvíjet. V tomto materiálu je také možné najít dostatek podkladů a zdrojů, které učitele i rodiče připraví na všemožné dotazy od žáků.