Tipy O2 Chytré školy pro školy učitele a rodiče

Na portále O2 Chytrá škola najdete na jednom místě nejvíce informací o internetové bezpečnosti a mediální gramotnosti. Portál je určený pro pedagogy, rodiče i děti, který naučí používat internet bezpečně a chytře. Vzhledem k atuální sitaci vám přinášíme rozcestník jak vám může pomoct náš portál jak v učení na dálku tak i v tom jak učit děti doma nebo je v nastalé sitauci zabavyt. Tady máte na jednom místě shrnutí všeho co na našem portále můžete najít.

Rada pro rodiče: promluvte si s dětmi o online (ne)bezpečí

V současné chvíli je zvláště důležité být obezřetný a nenechat se napálit různými podvodníky. Ohrožovatvás nemusí jen koronavirus, ale internetem lítá i spoustu jiných virů.

Jak se nenechat napálit.

Nenechte se napálit, spoustu e-shopů teď nabízí produkty, které normálně nejsou dostupné, než proto začnete nakupovat, přečtěte si naše ➡️ tipy pro nakupování online, třeba vám pomůžou v tom nenechat se napálit.

Mnozí podvodníci také využívají současné situace pro ➡️ rozesílání podvodných emailů a phishing.

Máte školou povinné děti? Ocitli jste se v situaci, že vy nebo vaši blízcí musí s dětmi kvůli preventivním opatřením zůstat doma? Zkuste využít několik našich námětů na portále O2 Chytrá škola. Kromě psaní úkolů a učení vám tyto rady třeba pomůžou při smysluplném využívání volného času doma. ??

Jděte na náš portál a inspirujte se ? 10 tipů pro rodiče.

Učitelům a dobrovolníkům, kteří se starají o žáky, určitě pomůžou náměty na užitečné nástroje, aplikace a služby ?? jak se přeměnit v on-line školu.

Vyzkoušejte můžete i audioknihy nebo e-knihy. V O2 Knihovně si můžete přečíst nebo poslechnout pohádkypopulárně naučné audioknihy a úplně zdarma nebo za příznivé ceny je k dohledání i povinná četba.

Stáhnout si můžete i náš e-book Vyznejte se v digitálním světě.