Jak dopadl druhý ročník grantové výzvy O2 Chytrá škola?

V letošním ročníku našeho grantového programu jsme pokryli 74 základních škol a dětských domovů po České republice.

Komise hodnotila projekty ze 148 základních škol a dětských domovů, ze kterých bylo vybráno 74 nejúspěšnějších žadatelů. Mezi ně rozdělí Nadace O2 částku 4 534 978 Kč. Průměrná výše grantové podpory na jeden subjekt činí 61 283 Kč.

Díky finanční podpoře se ve školách a v dětských domovech uskuteční řada seminářů, workshopů, přednášek a zajímavých projektů. V rámci zmiňovaných aktivit budou školy spolupracovat se 30 školícími organizacemi a vzdělávacími partnery, Velmi často vzdělávací aktivity (pro učitele, děti i rodiče) v projektu realizují sami pedagogové z podpořených škol.

Nejčastějším tématem grantových žádostí byla (stejně jako v loňském roce) online bezpečnost (52 %). Je vidět, že prevence v oblasti bezpečného pohybu dětí na síti je pro školy stále velmi důležitá. O2 inspirovalo tvorbu dokumentu Víta Klusáka a Barbory Chalupové V SÍTI a nadále spolupracuje jako hlavní partner na vzdělávacích aktivitách s dokumentem spojených.

Více než čtvrtina základních škol požádala o grant, který souvisel s využíváním technologií ve výuce. Oproti loňskému ročníku grantové výzvy školy řešily častěji nejen aktuální téma online výuky i využívání digitálních technologií. Pandemie koronaviru tak jednoznačně urychlila potřebu škol řešit zásadních téma současného českého školství – digitalizaci.