Nejen při výuce můžete nově v MS Office využít fotobanku

V aplikaci Microsoft Office najdete od května jednu zásadní novinku - přístup do rozsáhlé fotobanky profesionálních obrázků.

V současné době jich je k dispozici přes 8 tisíc a budou dále přibývat. Nejen žáci a učitelé je mohou využívat ve svých dokumentech a prezentacích.

Nemusíte tak stahovat fotografie z internetu nebo se přehrabovat v databázích obrázků, které jsou sice zdarma, ale často pochybné kvality. Využijte to, co máte přímo v MS Office. Další zajímavé tipy a triky, jak využívat technologie ve vzdělávání, najdete také na našem portálu O2 Chytrá škola.

Máme pro vás jednoduchý návod:

Stačí při tvorbě dokumentu, tabulky či prezentace klepnout na kartu „Vložení“. Následně přejděte na „Obrázky“ a vyberte položku „Obrázky z fotobanky“.

Následně se vám otevře okno s náhledem několika desítek obrázků. Můžete je bez problémů vyhledávat i pomocí českých slov.

Jak vidíte, vaše prezentace a další materiály již nemusí vypadat nudně a bez kvalitních obrázků.