Soft girls a e-girls: další subkultura náctiletých

Dívky vystavováním svých fotografií lákají na TikTok sexuální predátory.

V našem článku jste si nedávno přečetli, že existují VSCO girls. Na internetu ale nejsou osamocené. O přízeň se perou se subkulturou náctiletých soft girls a e-girls. Ty vystavují své fotografie a videa na sociálních sítích a mohou se tak lehce stát obětmi sextingu a kyberšikany.

Zjistili jste, že VSCO girl u vás doma nebo mezi žáky není? Ještě zdaleka nemáte vyhráno. Mezi teenagery je velmi oblíbená i komunita zmiňovaných soft girls a e-girls.

Tyto subkultury nejsou pro rodiče ani pedagogy srozumitelné. Úzce totiž souvisí se sociální sítí TikTok.  Vkládají sem krátká videa, ve kterých se střihem z obyčejné dívky přemění v soft girl nebo e-girl. Tyto challenge jsou jak dělané pro sexuální predátory. Dívky se v nich totiž často nebojí být spoře oblečené. Tato videa se navíc dají snadno vyhledat a šířit.

O různých formách nátlaku na internetu se dočtete na portále O2 Chytrá škola. Hodně užitečných rad získáte i v rámci našeho projektu Nejsem lovná spojeného s osvětou k dokumentárnímu filmmu V SÍTI. Najdete zde také 10 rad, jak se bezpečně chovat na internetu a nedostat se tak do „spárů“ sexuálních predátorů. Na základě svých zkušeností je dali dohromady sami tvůrci filmu V SÍTI a programu O2 Chytrá škola, který je hlavním partnerem osvětové kampaně k dokumentu. Více o tomto projektu a vystřižené scény z filmu, které jinde neuvidíte, najdete na této stránce.

SOFT GIRL
Soft girl
je méně známá než VSCO girl, ale její obliba stále stoupá. Pokud stále tápete, o čem to tu mluvíme, zadejte si na sociální síti TikTok hashtag #softgirlchallenge.

Velmi důležité je pro tato děvčata (oproti VSCO girls) líčení. Dalším poznávacím znakem jsou džíny, minisukně, vysoko vytažené ponožky. Velmi světlý make-up a výrazný lesk na rty. Na internetu se objevují i různé výzvy, jak se stát soft girl: https://www.youtube.com/watch?v=FZWVQppHD0E

E-GIRL
Jejich protipólem je e-girl. I u ní je důležité líčení. Nosí růžové oční stíny doplněné velmi dlouhou oční linkou. Na těle a v obličeji mají tato děvčata více piercingů a v jejich šatníku nesmí chybět vysoké boty, například kožené martensky, kotníkové kecky apod. V oblibě mívají i počítačové hry. Jak se stát e-girl: https://www.youtube.com/watch?v=CTcCnA5-nsc