Tip pro učitele: Jak v online hodině natvrdo vypnout žákům mikrofony?

Možných problémů a nechtěných situací, které mohou při online hodině nastat, je opravdu hodně. Jednou z nich jsou nevypnuté mikrofony žáků.

V rámci vašeho výkladu je v takovém příkladě slyšet i to, co by nemělo. V Teamsech je sice k využití funkce "Ztlumit všechny", která  zajistí, že všichni žáci či studenti budou mít vypnutý mikrofon. Ale to jen do doby, než si ho opět, ať již úmyslně nebo neúmyslně, zapnou.

Nově je ale možné při plánování schůzky nastavit, aby žáci ztlumený mikrofon zapnout nemohli. Otázku, jak moc je to z pohledu distanční výuky vhodné, nechme stranou. Samozřejmostí je, že v rámci hodiny můžete toto omezení vypnout. Anebo naopak, pokud na to před začátkem hodiny zapomenete, lze toto nastavení vyvolat i během online výuky. Podívejme se, jak na to.

Postup nastavení před zahájením hodiny:

Po naplánování schůzky si otevřete znovu vytvořenou událost a klepněte na tlačítko "Možnosti schůzky". V nově zobrazeném okně, které již asi znáte, vypněte položku "Povolit účastníkům zrušit ztlumení"

Jak zlumení nastavit během hodiny?

Stačí klepnout na tři tečky v nabídce "Zobrazit účastníky" a přejít na volbu "Nepovolit účastníkům zrušení ztlumení". A naopak, pokud ho již máte aktivní a chcete studentům povolit zapnutí mikrofonu, je možné to udělat opět na stejném místě. A pokud chcete, můžete dokonce nechat vypnutou natvrdo celou třídu a povolovat zapnutí jen vybraným účastníkům.

Přečtěte si

Microsoft Teams a Office 365 pro školy

Microsoft Teams je centrum pro týmovou a online spolupráci od společnosti Microsoft. Teams lze výborně využít pro vyučování, spolupráci a řízení v rámci školy nebo třídy na dálku. Jsou součástí balíčku Office 365 pro vzdělávací organizace, který je dostupný pro všechny učitele, žáky a studenty zdarma.