DigiEduHack: Online maraton nápadů propojí pedagogy z celého světa

Jak řešit nové výzvy spojené s online výukou a dále se v této oblasti vzdělávat? Toto je téma prvního DigiEduHacku.

DigiEduHack bude probíhat zcela zdarma od 12. do 13. listopadu online i offline po celém světě. Tématem je "Sdílení pro lepší vzdělávání / Sharing for better education".

Připojit se může kdokoliv, kdo chce pomoct pedagogům najít inspiraci a dobrou praxi ve vzdělávání. Podpoříte komunitu kolem školy a vzájemné učení a sdílení know-how vzdělavatelů. Budete se podílet na řešeních, která učitelům pomohou vzájemně se inspirovat, a navíc reagovat na nenadálé situace, jako například současná krize spojená s COVID-19.

Akce je globální iniciativou zaměřenou na řešení akutních výzev digitálního vzdělávání, kterým dnes čelíme. Probíhá ve formě 24hodinového hackathonu, který se odehraje současně po celém světě (offline nebo online).

Cílem je vytvořit prostor pro různé stakeholdery a odborníky k jednomu (online) stolu a společně vytvořit něco užitečného pro rozvoj digitálního vzdělávání.

DigiEduHack v České republice

Tématem DigiEduHacku v ČR je Zkušenost se vzděláváním.

Konkrétně budou účastníci řešit výzvu spojenou se Sdílením pro lepší vzdělávání / Sharing for better education.

Cílem jednodenního hackathonu bude návrh platformy pro sdílení dobré praxe, inspirace a kontaktů pro zlepšování vzdělávání. Chytrý způsob sdílení dobré praxe a inspirace podpoří budování komunity kolem škol a spolupráci mezi různými sektory.

Na závěr hackathonu proběhne prezentace zástupcům konsorcia z řad státních, komerčních i neziskových organizací (potvrzeni jsou zástupci MŠMT, DigiKoalice, Czechitas, NPI ČR), které vybere jeden vítězný projekt jako zástupce do globálního kola DigiEduHackathonu. Pro vítěze jsou rovněž připraveny zajímavé odměny. Na globální úrovni je možné se ucházet o výhru 136 794.9Kč () pro realizaci návrhu.

Registrovat na DigiEduHack se můžete ZDE.

Pokud chcete být v souvislosti s hackathonem v obraze, zaregistrujte se do online komunikátoru Slack. Odkaz ZDE

Více informací k výzvě naleznete na webových stránkách DigiEduHacku a sledujte i událost na Facebooku.

Akci v ČR pořádají Czechitas a DigiKoalice. Mezi partnery akce se řadí i O2 Chytrá škola.