Jsem netvor, tvor, který žije na netu: osvětový videokurz

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost zpopularizoval pro žáky 8. a 9. tříd důležité téma.

Vzdělávací a osvětový online videokurz pro žáky a studenty od 13 let seznamuje s digitálními technologiemi a jejich etickými a společenskými aspekty. Cílem kurzu je, aby žáci pochopili digitalizaci, uměli vyhodnotit dopad online služeb a aplikací.

Ve videokurzu vystupují oblíbení youtubeři, celkem se zapojilo 10 youtuberů, kteří zmíněná témata pomohli popularizovat. Hlavní tváří videokurzu je youtuber Lukáš Fritscher alias Lukefry.

Videokurz obsahuje 3 základní zóny (Videozóna, Eduzóna, Helpzóna) a nabízí videa, modelové lekce a podpůrné materiály, včetně pracovních a metodických listů k jednotlivým tématům.

Neváhejte a připravte si pro své žáky, skauty, členy sportovního oddílu, děti prostřednictvím těchto materiálů zajímavý výklad tématu, kterým je kybernetická bezpečnost.

Více informací a podkladů pro tento osvětový videokurz je na této stránce.