Digitální bezpečnost a její význam ve vzdělávání: záznam z online konference

Jak změnit český vzdělávací systém a adaptovat ho do 21. století?

Kyberšikana, internetové predátorství, výuka digitální bezpečnosti, ochrana osobních údajů v online prostoru – to byla hlavní témata programu online konference s názvem Digitální bezpečnost a její význam v rámci českého vzdělávacího systému. Konferenci, která proběhla 25. února 2021 a zorganizoval ji Startup Disrupt ve spolupráci s iniciativou Educator.cz, si dala cíl: spolupracovat na změně českého vzdělávacího systému a začít ho přizpůsobovat aktuální době.

A O2 Chytrá škola byla u toho: partnersky i přímou účastí. Hostem jedné z panelových diskuzí byla šéfka pro společenskou odpovědnost a sponzoring Marie Mališková.

Program podvečerní online konference nabídl spoustou dalších zajímavých hostů, včetně zástupce jednoho z garantů O2 Chytré školy - platformy E-Bezpečí. Obsah, který byl určen rodičům i učitelům, byl rozdělen na dvě základní části: Výuka digitální bezpečnosti a Internetoví predátoři.

Nevěděli jste o akci? Nevadí. Můžete se podívat na záznam.

Výuka digitální bezpečnosti

Internetoví predátoři