Kyber trable: vzdělávací hra nejen pro děti

Máte rádi postřehové hry zaměřené na rychlost a reflexi?

Jste nebo chcete být kamarádi s digitálními technologiemi? Sdružení CZ.NIC vydalo novou hru Kyber trable. Jejím cílem je hravou formou přiblížit nejmladším dětem pojmy z oblasti digitálních technologií a kybernetické bezpečnosti. Starším dětem se prostřednictvím hry nabízí rozšířené informace typu: kde je možné ověřit falešné zprávy, jak si vygenerovat QR kód nebo třeba proč vypínat Bluetooth, když jej zrovna nepoužíváme.

Ve slovníčku s 57 symboly najdou ponaučení a inspiraci určitě i dospělí. Věděli jste, co vám prozradí označení PEGI, kdo je kybergroomer? Umíte zabezpečit webové stránky, víte o antivirových programech nebo k čemu slouží hashtag? Kyber trable můžete hrát téměř v jakémkoli věku a napříč všemi generacemi.

Hru si můžete stáhnout v PDF, vytisknout (ideálně na papír s vyšší gramáží), rozstříhat a rovnou začít hrát. Využijete ji jak doma, tak možná po návratu do škol v rámci vzdělávání na téma kybernetická (ne)bezpečnost.