Obohaťte své hodiny o kurzy umělé inteligence. Jsou online a zdarma

Posuňte své žáky vstříc 21. století.

Zkuste umělou inteligenci (AI) ve výukovém prostředí Azure. Vzdělávací kurzy jsou pro vás i vaše žáky zdarma, stejně tak jako Azure. Vhodné jsou pro děti od druhého stupně základních škol. Najdete je pod tímto odkazem.

Obohaťte své hodiny informatiky. Na webových stránkách společnosti Microsoft najdete kurzy AI rozdělené do jednotlivých kapitol i s interaktivními videi. Ve třídě či online je můžete žákům spustit a povídat si o možnostech využití uměle inteligence v různých oborech, odvětvích i ve volném času.

V první kapitole vás čeká úvod do AI. Žáci se dozví, co si pod pojmem umělé inteligence představit.

Mimo jiné se dočteme, že, jednoduše řečeno, umělá inteligence je vytvoření softwaru, který napodobuje lidské chování a možnosti.

Některé z klíčových prvků:

• Strojové učení: Často je základem systému umělé inteligence a je to způsob, jak „naučíme“ počítačový model vytvářet predikce a vyvozovat závěry z dat.
  • Detekce anomálií: Schopnost automaticky detekovat chyby nebo neobvyklou aktivitu v systému.
  • Počítačové zpracování obrazu: Schopnost softwaru interpretovat svět vizuálně prostřednictvím kamer, videí a obrázků.
  • Zpracování přirozeného jazyka: Schopnost počítače interpretovat psaný nebo mluvený jazyk a odpovídajícím způsobem reagovat.
  • Konverzační umělá inteligence: Schopnost „agenta“ softwaru zapojit se do konverzace.

Další možnosti, jak využívat technolgie ve vzdělávání najdete na našem portálu O2 Chytrá škola pod tímto odkazem.