VIDEO: Školačky rapují o bezpečném internetu

Desetileté dívky si hudbu i text napsaly samy.

V jedné ze základních škol podpořených grantem Nadace O2 (První jazyková škola v Praze 4) chtěli dětem zpestřit online výuku únikovou hrou zacílenou na bezpečné chování na internetu. Po jejím odehrání měli žáci za úkol vytvořit vzdělávací aktivitu zaměřenou na nástrahy virtuálního světa pro své mladší spolužáky. Nakreslit obrázek s popiskem, napsat básničku, příběh či natočit krátké video.

To, co nám poslali naše žákyně Petra a Anna ze 4. třídy nás ale hodně překvapilo. Na sociální síti YouTube totiž vystupují jako hudební duo PéÁčko,“ popisuje, Ivana Čapková, zástupkyně ředitelky ze zmiňované základní školy. Text i hudba jsou jejich a o bezpečném chování na sítích rapují o sto šest. Přesvědčte se sami.

O grantových programech O2 Chytré školy se více dočtete pod tímto odkazem.

Online bezpečnosti se v rámci projektu O2 Chytrá škola soustavně věnujeme. Víte, co je to kybegrooming? A jak s dětmi mluvit o kyberbezpečí? To se dozvíte na našem portálu.