Kupovat na internetu filmy je fér

Autorská práva, která jsou součástí tzv. duševního vlastnictví, jsou poměrně detailně definovaná věc.

Přesto na internetu jako by spíš neexistovala, než existovala. Film je zboží jako každé jiné a je normální za něj platit. To samé platí o pro autorská díla z oblasti literatury, hudby, výtvarného umění atd. Stahování filmů z legálních platforem (jako např. z O2 Videotéky) fandí i O2.chytraskola.cz.

Na principu legálního stahování filmů nám hodně záleží a bojujeme proti porušování autorských a licenčních práv na internetu. Ano, samotné stažení nelegálně uloženého filmu pro osobní potřebu trestné není. Není to ale správné, morální a znamená záměrně neférové chování nebo neznalost. Nelegální úložiště filmů mívají v názvu například slova jako share, rapid, hell, ulož, a podobně.

Toto dlouhodobé a zásadní téma jsme zpracovali (s podporou společnosti Bontonfilm a naší O2 Videotékou) do nové kapitoly na portále O2 Chytrá škola.

Blíží se prázdniny, dovolené a budeme mít všichni pravděpodobně více volna než obvykle - tak si při stahování pamatujme, že filmy mají svou cenu a kupovat filmy na internetu je fér. Nestahujte filmové tvůrce o jejich zisky…