#Onlinesuperschopnosti pro rok 2021

Po období distanční výuky jsou z našich dětí/žáků mistři onlinu. Pojďme s nimi držet krok i my.

V loňském školním roce si vaše děti své spolužáky ve škole moc neužili. Většinu času s nimi museli trávit online. Nebylo to sice ono, ale ze spousty z nich se díky tomu stali mistři digitálního světa, kouzelnice a kouzelníci v psaní na počítači, ovládli konferenční hovory a nasdíleli hromady souborů a fotek nejen se svými kamarády. Pojďme s nimi držet krok a osvojit si nějakou tu #onlinesuperschopnost i letošní školní rok.

Jsou oblasti, ve kterých své žáky nebo děti už asi nepředčíme - obklopeni technologiemi vyrůstají a pohybovat se na sociálních sítích je pro ně naprosto přirozené. I tak to ale nevzdávejme a pojďme si “neuříznout ostudu” a pro letošní rok si jako cíl vybrat osvojení nějaké té “onlinesuperschopnosti”. Pojďte na to, děti budou koukat.

Chci být super rodič:

Chci být super učitelka/učitel:

• Nápis Minecraft občas zahlédnete u některého ze žáků na tričku nebo čepici. Asi tušíte, že jde o nějako super cool hru pro mladé, ale pozor: Oblíbená hra dostala díky společnosti Microsoft novou verzi Minecraft: Education Edition, která je určena primárně pro školství. Stáhněte si i vy svou příručku a pusťte se do chemických pokusů se svými žáky přímo v tomto úžasném virtuálním světě.

• Snažíte se své hodiny oživit, ale vidíte, že se žáci chvílemi nudí? Strhněte jejich pozornost a místo Karla, kterého jste programovali vy a vaši kolegové se pusťte do programování Ozobotů. Super návod najdete na tomto videu. Naučte se programovat roboty s OzoBlockly | O2 Chytrá škola.

• Začátek školního roku je dost často i ve znamení tvorby nových přístupových účtů například do školních počítačů. Předejděte tomu, aby si polovina třídy zaheslovala účet známým 12345 a vysvětlete jim, jak je důležité mít své účty dobře zabezpečené. Pomůckou vám může být tento jednoduchý návod, není nutné ani tisknout, během pár minut můžete s žáky projít na tabuli nebo jim příručku rozeslat.

A školní rok 2021 může začít...