Febiofest: Soutěž pro mladé filmaře

O2 Czech Republic byla hlavním partnerem soutěže krátkých amatérských filmů „I ty jsi filmařem“ na téma fake news a hoax.

Na konci března byly zveřejněny výsledky soutěže pro mladé, která byla vyhlášena v rámci 26. ročníku mezinárodního filmového festivalu Febiofest. Společnost O2 Czech Republic byla hrdým partnerem soutěže.

Tématem již sedmého ročníku bylo šíření falešných a poplašných zpráv na internetu. Je to další skvělý počin na aktuální palčivé téma, protože jeho správné pochopení je důležité hlavně pro děti a dospívající mládež. Doručené soutěžní snímky podle porotců předčily očekávání.

Letos byla soutěž rozšířena o kategorii školní týmy, kde se hlavním výhercem stala dvojice Darek Husták a Jakub Syrovátka s filmem Nevěřte všemu, co na internetu vidíte. Druzí v této kategorii skončili Jan Ryba, Filip Lizner a Ondřej Veselý s filmem Moment pravdy, třetí místo obsadili Adam Závěrka a Stanislav Nacír se snímkem Buď online. V kategorii amatérské kategorie jednotlivec získal první cenu Filip Rzepka se snímkem World of Actors. Druhé místo získal Jan Paul s filmem Cohera a na třetím místě skončil Martin Studnický, který natočil film Hlupáci.

Vítězná videa z obou hlavních kategoriích najdete i v samostatné sekci na našem webovém portále

O2 se podílelo i na vzdělávacím promítání filmu Hladový lev pro žáky základních a středních škol v Praze a na přednášce národního koordinátora internetové bezpečnosti ČR Martina Kožíška.