Celostátní konference Počítač ve škole

Šestnácté setkání učitelů základních a středních škol v Novém Městě na Moravě. Byli jsme u toho.

Akce Počítač ve škole je dobrým místem pro setkávání a diskuzi pedagogů, pro které je práce s žáky více než jen "povolání". Podtitulek konference hovoří za vše: Digitální technologie ve výuce – efektivně, účelně, zajímavě.

Společnost O2 letos patřila ke stříbrným sponzorům tohoto dubnového setkání. A podpořila akci i svým vystoupením. Marie Mališková z útvaru pro firemní  společenskou zodpovědnost zde zaujala prezentací, ve které představila program O2 Chytrá škola. Ten skvěle doplňuje většinu témat týkajících se ICT ve výuce.

Každý ročník konference Počítač ve škole je spojen s hlavními tématy. Organizátoři dubnové akce vybrali následující čtyři:
=Algoritmizace a robotika

• Roboti ve škole – jak využít robotické stavebnice pro podporu výuky?
  • Algoritmizace – na papíře, tabletu či desktopu?
  • Programování – jaké změny přinese nová verze RVP informatiky?
  • Soutěže – kde a jak mohou žáci prezentovat své dovednosti?

=Informační a vzdělávací portály škol

• E-podpora vzdělávání – kam míří Moodle, Google Classroom či Microsoft Teams?
  • Digitální portfolio – jak budovat a kam ukládat výstupy žáků?
  • Informační systémy škol – jak si poradit se školní agendou?
  • Weby škol – vyplatí se v době sociálních sítí budovat školní web?

=Mapování s podporou ICT

• GIS – jak na tvorbu map v přírodovědných i humanitních předmětech?
  • DPZ – jak využít letecké a družicové snímky ve výuce?
  • Geoportály – kde hledat tematické mapy a jak je využít ve výuce?
  • Mobilní aplikace – může mobilní telefon pomoci při sběru, analýze a vizualizaci dat?

=Multimédia ve škole

• Zdroje – kde hledat a jak využít výuková videa?
  • Youtubeři – jak na scénář, natáčení a tvorbu výukového videa?
  • Počítačová grafika – které nástroje využít při práci s bitmapovou a rastrovou grafikou?
  • Umění – jak integrovat ICT do hudební a výtvarné výchovy?

Neměli jste o konferenci do této doby tušení? Pak si hlídejte příští jarní ročník, který bude určitě opět bohatý programem přednášek a workshopů. Inspirace od pedagogů ze všech typů škol není nikdy dost.

Kompletní informace o konferenci najdete přímo na webových stránkách Počítač ve škole.cz.