Dítě v síti – nová kniha na trhu

Jak se zbavit digitálních závislostí? Jak ochránit soukromí? Proč nenechat děti v “digitální džungli” samotné?

Nová kniha na trhu, kde na 208 stranách najdou především rodiče praktický návod, jak překlenout propast, kterou internet a mobilní technologie vytváří mezi generacemi.

Přednosti a hrozby online médií, fenomény, přehledné a praktické návody a tipy pro ovládnutí lákadel dnešního online světa a toho, jak přistupovat k výchově a vzdělávání dětí během současné expanze informačních technologií.

Dítě v síti se zabývá spoustou zvláštních protikladů, pomáhá s orientací v digi světě, který nabízí dětem i dospělým stejně tak úžasné příležitosti jako dosud netušená rizika. Jak se smysluplně vzdělávat v situaci, kdy všechny informace jsou k dispozici na pár kliknutí, ale je těžké vyznat se v jejich kontextu? Jak zamezit tomu, aby děti upadly do digitální závislosti? Jaké podporovat v dětech užitečné návyky a schopnosti, které jim pomohou uspět v budoucnosti, jež bude stále více závislá na algoritmech?

Autory knihy jsou publicisté Daniel Dočekal, Anastázie Harris a Lubomír Heger z redakce magazínu Flowee.

Dítě v síti je v dostání v kamenných knihkupectvích i na knižních e-shopech