Evropská výzva: neziskovky můžou soutěžit o mikrogrant

Meet and Code vyzývá neziskové organizace: ucházejte se o mikrogranty na organizování akcí, které podporují zájem o digitální dovednosti a přístup k nim.

Již třetím rokem jsou neziskové organizace po celé Evropě vyzývány, aby představily své kódovací akce pro děti a mládež ve věku 8–24 let. Neziskové organizace z 25 zemí mohou přijít se svými nápady na zorganizování akce: on-line na www.meet-and-code.org do neděle 8. září 2019. Za jednu organizaci je možné podat několik různých nápadů. Budou oceněny nejkreativnější a nejinovativnější nápady na akce. Každá schválená myšlenka akce obdrží finanční prostředky (grant) až do výše 500 € – celkem bude ohodnoceno pět nejzajímavějších.

Základní informace o soutěži
Soutěž chce ocenit mimořádně úspěšné nápady na akce. Cílem poukázání na tyto výjimečné příklady je povzbudit a motivovat ostatní, aby přicházeli s dalšími inovativními nápady.
Organizátoři hledají nejlepší nápady v následujících čtyřech kategoriích a nápad, který nejvíce zaujme veřejnost:
*Dívky dělají IT !  /  *Komunita  /  *Rozmanitost  /  *Kód pro planetu

Jaké akce je možné v rámci iniciativy Meet and Code zorganizovat? Například hackathony, programovací workshopy, přednášky, filmové akce, soutěže, programovací noci, kurzy robotiky a další. Představivosti se meze nekladou...

Více o podmínkách účasti naleznete na těchto stránkách nebo na facebooku.

CODEWEEK
Související inciativa jsou Evropské týdny programování (neboli CodeWeek). Jde o festival určený školním dětem, rodičům a středoškolákům a jeho cílem je ukázat, co vše lze programováním vytvořit. Letošní ročník proběhne v termínu 5.–20. října 2019.

Jde o otevřené programovací akce většinou ve školách nebo třeba v knihovnách, kde se mladí lidé dozvídají, jak může programování pomáhat při realizaci různých nápadů, jak fungují technologie a jak IT ovlivňuje náš každodenní život. V České republice se připojuje Česká národní koalice pro digitální pracovní místa (tzv. DigiKoalice) a další společnosti a sdružení.