Připomínáme: Future Port Prague je za dveřmi

Již 10.–11. září 2019 se ČR stane centrem žhavých technologických novinek. A O2 Chytrá škola bude u toho.

Mezinárodní futuristická akce Future Port Prague DOTKNĚTE SE BUDOUCNOSTI je největší mezinárodní futuristickou akcí v Evropě. Na tomto dvoudenním svátku budoucnosti se bude na veletržním stánku prezentovat i program O2 Chytrá škola.

Výzva pro žáky a studenty: přijďte si ve středu 11. 9. vyzkoušet, jaké je to být novinářem. Dokážete rozpoznat lži a manipulace od pravdy? V únikové hře Fakescape se ukáže, jestli dezinformacím dokážete uniknout.

Studenty z katedry politologie Masarykovy univerzity už nebavilo poslouchat, že si Češi neumí ověřovat informace a že žáci a studenti neví, jak poznat manipulace nebo falešné zprávy. Zábavná únikovka (s vážným tématem) nabízí, že si studenti prakticky vyzkoušejí, jak mají ověřovat informace a uvědomí si mediální nástrahy, které na ně číhají v online prostředí.

Hra na stánku O2 Chytré školy bude startovat v časech 11.00, 13.00 a 15.00. Zájemci o hru, dorazte přímo na stánek O2 Chytré školy a Digikoalice.

A ještě připomínáme informaci týkající se vstupného:

* Sleva pro školy
Vstup zdarma na veřejný den veletrhu získají i exkurze ze základních a středních škol v doprovodu učitele (pro školní výlety platí, že vstup zdarma mají žáci do věku 18 let). Zájemci o vstup zdarma pro školní třídu se o vstupy zdarma musí předem přihlásit e-mailem na office@futureportprague.com.

*  Sleva pro děti – jednotlivce
Děti do 15 let mají vstup na veřejný den veletrhu zdarma. Musí být doprovázeny dospělou osobou s platnou zakoupenou vstupenkou.

Kompletní informace o veletrhu i konferenci najdete na stránkách Future Prague Port.