Znáte on-line kurz Digistopa?

Bezplatná on-line vzdělávací aktivita pro žáky 5. a 6. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. A také pro rodiče a učitele.

Od začátku září je pod záštitou CZ.NIC a NÚKIB veřejně spuštěn on-line kurz Digistopa. Jde o on-line interaktivní vzdělávací aktivitu (nejen) pro žáky. Zaměřuje se na tematiku digitálních stop a přidružených sociálně patologických jevů, kterými jsou například zneužití osobních údajů, sexting, digitální soukromí nebo kyberšikana.

● Digitální stopa může být realizována bez lektora (jako samostudium žáků) i s lektorem.
S lektorem však celý příběh získává významnou přidanou hodnotu. Ať už jste učitel, lektor, metodik prevence nebo kdokoliv jiný, kdo pomáhá školám při osvětě v oblastech, které se dotýkají bezpečnosti na internetu, tento on-line interaktivní příběh jako podporu vzdělávání doporučujeme.

● Digitální stopu je možné využít i v mimoškolním prostředí.
Pokud jste rodič, který vnímá rizika spojená s internetem pro své děti a máte zájem o jejich bezpečí, zkuste si aktivitou projít spolu se svými dětmi ve volném čase.

Digitální stopu najdete na stránkách www.digistopa.cz úplně zdarma, bez dalšího stahování, bez instalace, bez přihlašování. Aktivitu můžete spustit na klasických počítačích, notebooku a většině tabletů. Preferovaným prohlížečem je Google Chrome (Mozilla někdy zlobí).

Pro učitele, lektory i rodiče je k dispozici i návodná metodika. A na závěr se nabízí formulář, kde žáci mohou na tuto vzdělávací aktivitu napsat svůj názor. Aktivita trvá přibližně dvě vyučovací hodiny (pokud této tématice nechcete věnovat více času).