Festival bezpečného internetu – říjnová série konferencí

Podzimní pásmo pěti odborných konferencí pod zkratkou FBI pro různé cílové skupiny.

● Pro pedagogy, metodiky prevence, studenty pedagogických fakult
15. října v Karlových Varech (Krajská knihovna)
21. října v Olomouci (Pedagogická fakulta UPOL)

● Pro policisty
16. října v Karlových Varech (Krajská knihovna)
21. října v Olomouci (Pedagogická fakulta UPOL)

● Pro pracovníky IT bezpečnostních týmů, osoby věnující se problematice práva, IT apod.
2. října v Praze (Národní technická knihovna)

● Pro školní skupiny a pedagogické pracovníky, veřejnou správu, preventisty, studenty VŠ, veřejnost
3. října v Praze (Národní technická knihovna)

Zatímco pedagogové se seznámí s celou řadou preventivních a osvětových aktivit a naučí se s nimi pracovat ve výuce, policisté se zaměří na správné postupy při řešení trestných činů v kyberprostoru. Chybět nebudou ani praktické ukázky. Programy pro pedagogy i policisty připravují uznávaní odborníci, nebudou chybět ani speciální hosté. Část pro právo a ICT se zaměří na vzájemnou interakci světa práva a světa technologií. A část pro veřejnost je zaměřena na on-line bezpečnost, možnosti ohrožení, prevence a cesty, jak postupovat v případě, že se člověk již stane obětí.

Na všechny konference je nutné se přihlásit, vstupy na ně jsou zdarma. Podrobnější informace a registrační formuláře spojené s FBI jsou k dispozici na webových stránkách www.konfest.cz.

Festival bezpečného internetu obsahově a finančně podpořila i společnost O2 Czech Republic.