Ukončit test

1. Obavě, že v online prostředí něco zmeškáte, a neustálé potřebě kontrolovat notifikace a novinky ze sociálních sítí se říká:

2. Onemocnění páteře způsobené neustálým předklonem hlavy a shýbáním se nad mobilem nebo tabletem se jmenuje:

3. Nemoci, která vzniká přetěžováním vazů a svalů ruky, zápěstí a předloktí při práci s myší, tabletem nebo telefonem, se říká:

4. Porucha vnímání, kdy se vám zdá, že mobil zvoní nebo vibruje, i když to tak není, se jmenuje:

5. Druh hypochondrie, při kterém si na internetu hledáte příznaky vážných chorob při sebemenším kýchnutí nebo píchnutí (což vyvolává nepřiměřené obavy o vlastní život) se jmenuje:

6. Potřebě neustále přerušovat běžné aktivity, jako je konverzace, jídlo nebo sport kontrolováním zpráv a notifikací, se říká:

7. Strachu z toho, že z nějakého důvodu nebudeme moct používat mobilní telefon s typickými příznaky: nervozitou, kdykoli telefon nemáme u sebe, neustálou kontrolou, jestli nám nepřišla nová zpráva a nutkáním okamžitě reagovat, jakmile nás k tomu mobil vyzve, se říká:

Výsledky

Získal/a jsi 0 bodů z 7.

 • 0-25 % správných otázek

  V kyber nemocech se zatím moc nevyznáte. Nevadí, máme pro vás spoustu informací. Co třeba kapitola Zdraví v kyberprostoru a jako bonus i ta o rizikových výzvách?
 • 25-50 % správných otázek

  O některých kyber nemocech už víte. Další najdete v kapitole Zdraví v kyberprostoru. Tak nakoukněte, ať máte přehled! A jako bonus pro vás máme ještě čtení o rizikových výzvách, ať víte, na co si dávat pozor.
 • 60 - 80 % správných otázek

  Docela se orientujete a v kyber nemocech máte slušný přehled. Koukněte, jestli ale víte opravdu všechno. Třeba tady: Zdraví v kyberprostoru. A jako bonus pro vás máme ještě čtení o rizikových výzvách, ať víte, na co si dávat pozor.
 • 75 - 100 % správných otázek

  Vy o kyber nemocech víte svoje. Doufáme, že ne proto, že byste některou z nich už trpěli. I tak se vám ale může hodit třeba naše kapitola o rizikových výzvách. Ať víte, na co všechno si kromě kyber nemocí dát pozor. Anebo zkuste pokořit další kvízy.
Zpět na webový portál