Merge Cube (4/5)

Jedním ze způsobů, jak lze ve školním prostředí pracovat s rozšířenou realitou, představuje systém MergeCube. MergeCube je vlastně kostka se speciální texturou, na kterou je možné pomocí mobilního telefonu či tabletu promítat třírozměrné interaktivní předměty, se kterými pak lze pomocí kostky manipulovat (otáčet, zvětšovat atd.). Nabízí tak výborný nástroj, pomocí kterého můžeme dětem přiblížit zajímavým způsobem svět vědy a techniky.

MergeCube je propojena se systémem Miniverse (https://mergeedu.com/miniverse), který obsahuje desítky vzdělávacích her, aplikací a dalšího obsahu, který lze využít jak ve školním prostředí tak i mimo ně. Pokud si zakoupíte originální kostku, získáte automaticky unikátní kód, pomocí kterého můžete do prostředí Miniverse nahrávat vlastní 3D modely a pomocí speciální aplikace je poté zobrazit a dále s nimi pracovat. Pokud však chcete využívat pouze stávající aplikace, můžete si kostku stáhnout jako papírový model (pozor, pouze pro osobní potřebu). Ke kostce je možné dokoupit také speciální brýle (Headset), do kterých zasunete mobilní telefon a můžete si tak zážitek z rozšířené reality vychutnat bez nutnosti držet v ruce další zařízení. V současnosti výrobce aktivně vyvíjí vzdělávací platformu zaměřenou na aktivní využívání této AR technologie v reálné výuce. Edu-platforma obsahuje velké množství AR objektů a dalších pomůcek, včetně ukázkových lekcí a plánů aktivit.